« Główna | Komentarz do konferencji programowej LID » | "Proces” w Brukseli » | Polak = rasista » | Pomysł na lustrację po orzeczeniu TK » | TVN24 zlapane na gorącym uczynku. Piszmy do KRRiT!... » | Profesor nokautuje wykształciucha » | TW Bolek się przyznał » | Małe kłamstewka, które definiują rzeczywistość » | Brońmy Targalskiego » | Ekonomiści-lingwiści z Wyborczej » 

2008/01/12 

Dlaczego nie chce mi się pisać

Ostatni wpis na tym blogu zamieściłem na początku września zeszłego roku. Nie pisałem ani w czasie kampanii wyborczej ani podczas formowania rządu platfusów. Jednym z powodów było to, że przez parę miesięcy byłem zagranicą i nie miałem czasu ani możliwości śledzenia tego co dzieje się w kraju. Ale to tylko pretekst. Prawdziwy powód jest inny.

W naszej polityce jak również w mediach panuje chamówa. Chamska manipulacja. Prostackie odwracanie kota ogonem. Bez subtelności, bez pomysłu za to powtarzane tysiące razy wbija się w głowy odbiorców.

Weźmy ostatni przykład czyli nagrania Ziobry, które podobno są „nieoryginalne”. No jasne, że są nieoryginalne bo przegrane z dyktafonu na płytę. Ale to nie znaczy, że sfałszowane lub zmanipulowane. Po co więc prokuratura informuje, że są nieoryginalne? Bo wie, że pożyteczni idioci pracujący w mediach puszczą to dalej w świat nie podważając sensowności tego oświadczenia. Jeszcze postarają się sprawę wyolbrzymić insynuując, że nieoryginalne = zmanipulowane. Co z tego, że za tydzień, dwa czy trzy okaże się, że nagrania nie są sfałszowane. Przez ten czas przeciętny odbiorca tysiące razy usłyszy o tej sprawie i zapamięta z niej tylko tyle, że coś z tymi nagraniami Ziobry jest nie tak. Tylko o to chodzi. Pamiętajmy, że za 3 lata wybory prezydenckie a Ziobro cieszy się taką popularnością wśród wyborców, że z łatwością zmiecie pacynkę-Tuska.

Czy tego rodzaju manipulacje warto w ogóle analizować i opisywać w blogu?

Dla ludu - eto wsio rawno
Czy car, czy chan są jego katem
Bo lud - to swołocz i gawno.
Batem go! Batem! Batem! Batem!
( http://www.polskieradio.pl/teatr/sluchowiska/artykul1_szmaciak.html )


Bardziej serio: od konstatacji "nie mogę ich pokonać" do wniosku "przyłączę się do nich" jest całkiem blisko. Widzielismy zresztą wiele takich przyłączeń, ...no i co z tego?

warto, chyba taki juz nasz los, zeby pokazywac oczywista oczywistosc...;)

przecież to mr. Zero doprowadził do przejęcia władzy przez neo-komunę
mając wszystkie instrumenty - prezydenta, sejm, senat .
żydowska taktyka kalsteinów, których jedynym celem było zniszczenie LPRu i niedopuszczenie do prawdziwej lustracji

Szanowny Panie,
1.Po raz pierwszy trafiłem do Pana blogu
2.Uważam, że nie powinien się Pan zrażać przeciwnościami ani załamywać rąk widząc "wielkie połacie ugorów do przeorania". Właśnie dlatego, że jest tak dużo do zrobienia należy pisać, pisać i pisać tak aby krople prawdy i zdrowego rozsądku mogły docierać do tych, którzy nie widzą lub nie wiedza.
Z poważaniem
Bulba

Prześlij komentarz