« Główna | Górnicy górą, publicyści dołem » | Czy Radio Maryja się nawróci? » | Esbek Travel » | Hańba » | Liza Minnelli o "Dzienniku" » | Majątek Anety K. » | Dziura w historii Anety K. » | Coś tu śmierdzi » | Sukienka Ewy Braun » | Dno » 

2007/01/28 

Pożyteczni idioci. Portret grupowy.

Dzisiaj w Warszawie przed pałacem prezydenckim odbyła się wielka demonstracja. Inicjatywa Stop Wojnie protestowała przeciwko instalacji tarczy rakietowej w Polsce. Do zwyczajowych tez o możliwych atakach terrorystycznych organizatorzy dodają "budowa tarczy antyrakietowej ograniczy możliwość demokratycznego wyboru w polskiej polityce międzynarodowej", będzie prowadzić do "wzrostu wyścigu zbrojeń w naszej części świata", stanowi "ryzyko ekologiczne" oraz jest "przykładem kosztownego, militarnego marnotrawstwa".

Zastanawiam się nad dwiema kwestiami. Po pierwsze, czy trudno się domyślić w czyim interesie są takie protesty? Ja dumaju czto eto izwiestno daże dla duraka. Po drugie, czy ktoś im płaci, czy też oni tak z wrodzonej głupoty? Obawiam się, że druga odpowiedź jest prawdziwa.

Gdyby chociaż te protesty organizowali młodzi ludzie, studenci, można by rzecz "ot, bunt młodości". Niestety, jak widać na poniższych zdjęciach, to głównie panowie w wieku ok. 30-40 lat. Gdyby liczba uczestników szła w tysiące, to można by taką demonstrację wykorzystać w negocjacjach z Amerykanami ("widzicie, ludzie się burzą, musicie to jakoś zrekompensować"). Ale przy takiej frekwencji...

Impreza była tak mała, że nawet media ją olały. Z wyjątkiem WSI24, które zawsze jest obecne na pierwszej linii frontu ideolo. W końcu Wejchert musi się jakoś odwdzięczyć za możliwość dostarczania paczek w stanie wojennym.

Dzikie tłumy szturmują pałac prezydencki! (Łącznie 15 osób).


Hasła. Brakuje tylko "Yankee go home!" oraz "Leninie, prowadź!"


WSI 24 znów nadaje!


Aktualizacja
Na Wirtualnej Polsce czytamy:

W stolicy protest przeciwko tarczy antyrakietowej

"Około 100 osób wzięło udział w godzinnej pikiecie zorganizowanej pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie przeciwko planom rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej na terenie Polski. Inicjatorem manifestacji był ruch społeczny - Inicjatywa "Stop Wojnie".

Tutaj galeria pokazująca owe "100 osób". Co ciekawe jest podpisana "Demonstracja PD przeciw tarczy antyrakietowej." A ja myslalem, ze to jakas inicjatywa Stop Wojnie...

Male sprostowanie - nie Walter dostarczal paczki ale jego wspolnik z ITI - Wejchert.

Niestety protesty "sympatyków" lewicy wyglądają jak celowe rzucanie kulą w płot. A szczególnie ich ideologiczne uzasadnienia... Kto im wymyśla takie przemówienia??? "ryzyko ekologiczne" jest rekordem świata.

Szkoda, że nikt nie mówił "na transparentach", że obok Czech będziemy ewentualnym pierwszym celem ;)

A ja zapraszam na mój ANTYDEMOKRATYCZNY, KONSERWATYWNO-LIBERALNY blog... Tym razem piszę o alternatywnym (choć znanym i testowanym) ustroju ---> KURP-BIALY.blog.onet.pl

Prześlij komentarz