« Główna | Nam nie jest wszystko jedno » | Ziemkiewiczowi do sztambucha » | Dlaczego nie chce mi się pisać » | Komentarz do konferencji programowej LID » | "Proces” w Brukseli » | Polak = rasista » | Pomysł na lustrację po orzeczeniu TK » | TVN24 zlapane na gorącym uczynku. Piszmy do KRRiT!... » | Profesor nokautuje wykształciucha » | TW Bolek się przyznał » 

2008/02/13 

The Times i polskie ofiary Auschwitz

Ponad tydzień temu na łamach brytyjskiego dziennika The Times ukazał się tekst o wycieczkach angielskich dzieci do obozu w Auschwitz. Wycieczki te są organizowane przez Anglików ponieważ są oni świadomi, że prędzej czy później zabraknie ostatnich świadków Holocaustu. Dlatego postanowili wysyłać po dwóch uczniów z każdej szkoły do Auschwitz by zobaczyli jakiej zbrodni dopuścili się Niemcy (tfu, przepraszam, „Naziści”) i potem wiedzę tę, a raczej wrażenia z tej jednodniowej wycieczki przekazywali swoim rówieśnikom. Jest to pomysł niewątpliwie wartościowy i ciekawy jednak jeszcze ciekawszy jest sposób w jaki The Times informuje swoich czytelników czym był KL Auschwitz:

“death camp in Poland where more than one million Jews, Roma, Sinti, gay, disabled and black people were put to death.”

Co się tłumaczy:

“obóz śmierci w Polsce gdzie zamordowano ponad milion Żydów, Romów, homoseksualistów, niepełnosprawnych i Murzynów.”

Nie znalazłem w żadnych źródłach ilu w Auschwitz zamordowano Murzynów (nawet jeśli tylko jednego, to o jednego za dużo) ale wiadomo z pewnością, że drugą pod względem liczby zamordowanych w Auschwitz grupą byli Polacy. Zginęło ich tam ok. 75 000 czyli ponad trzy razy więcej niż Romów (21 000) i ponad dwa razy więcej niż przedstawicieli wszystkich innych narodowości razem wziętych (30 000). Dlaczego The Times zapomniał o tej „skromnej” liczbie polskich ofiar? Nie śmiem podjerzewać, że powodem jest "oficjalna" wersja historii o "Nazistach", którzy przecież prześladowali mniejszości a Polacy jako żywo żadną mniejszością w swoim kraju nie byli. No i jeszcze na ogół są bezczelnie białymi katolikami.

Na szczęście w Polsce ukazuje się gazeta powiązana z The Times tj. Dziennik Polska The Times. Do redakcji tej gazety wysłałem list, treść którego zamieszczam poniżej. Zobaczymy na ile Dziennik jest Polska a na ile The Times.

„Szanowni Państwo,
Na łamach brytyjskiej gazety The Times, z którą powiązana jest Państwa gazeta 4. lutego 2008 ukazał się tekst o obozie koncentracyjnym w Auschwitz („Day trip to Auschwitz for pupils from every school”). Wśród ofiar tego obozu wymieniono Żydów, Cyganów, homoseksualistów, osoby niepełnosprawne a nawet Murzynów jednak ani słowem nie wspomniano o Polakach, którzy, jak można przeczytać w każdej encyklopedii, stanowili drugą pod względem liczebności grupę ofiar tego obozu. Uważam, że Państwa obowiązkiem jest doprowadzenie do zamieszczenia odpowiedniego sprostowania na łamach gazety The Times. Listy kierowane przez kilka osób bezpośrednio do The Times pozostały bez odpowiedzi.
Liczę na Państwa działanie i odpowiedź.”

Próbowałeś dodać komentarz pod tym artykułem? Nie ma tam ani jednego komentarza z Polski.

Rosjanie lansują pogląd że w 39r nastąpił rozpad państwa (co usprawiedliwia ich agresję) i można dzięki temu dokonywać dowolnych podziałów polskiego społeczeństwa, w tym wg: wyznania, kultury, dewiacji, sprawności fizycznej, koloru włosów i zawodów. Żydzi, dla celów rewindykacyjnych lansują pogląd że w okresie 1941-45 w chwili śmierci zmieniają obywatelstwo z polskiego na "żydowskie"(przez co przestają podlegać pośmiertnie przepisom polskiego prawa spadkowego). Pamiętajmy że każdy agent pisze tak mu płacą.

Prześlij komentarz