« Główna | Faux pas autoryteta » | Wzajemna adoracja za publiczne pieniądze » | ABC manipulacji: K jak "Kandydat bandytów" » | Krótka historia chamstwa » | Geniusz antylustratorów » | Czerska 1984 » | Dlaczego powinniśmy patrzeć na ręce górnikom i hom... » | Plusy dodatnie Internetu » | Gazeta Wyborcza, Radio Maryja i antysemityzm » | ABC manipulacji: T jak „Teoria spiskowa” » 

2006/07/13 

Ale piękna manipulacja!

Media podały dzisiaj, że polski eksport wzrósł o 23%. Gdzie tę wiadomość umieściła GW? W mikroskopijnej notatce w dolnym lewym rogu pierwszej strony. Tak się składa, że trochę ponad rok temu polski eksport wzrósł o 26%. Gdzie w GW znalazła się ta wiadomość? Na centralnym miejscu pierwszej strony. Ale to były zupełnie inne czasy, wtedy mieliśmy rząd fachowców z SLD.

Co z tego wynika? Przeciętny czytelnik Wyborczej rok temu mógł pomyśleć „dobrze się dzieje w naszym kraju, to pewnie dlatego, że mamy sprawny rząd!” Ten sam czytelnik dzisiejszej informacji zapewne nawet nie zauważy. Zauważy natomiast w centralnym miejscu pierwszej strony manipulancki tekst o telefonie Merkel do Kaczyńskiego i pomyśli sobie „No tak, wybraliśmy kłótliwych bliźniaków i są efekty!” Domyślam się, że gdyby wybory wygrała PO to dzisiejsza informacja miałaby taką samą formę jak ta sprzed roku a zadowolony z siebie ćwierćinteligent czytając GW przy śniadaniu mógłby zamruczeć pod nosem: „No tak, wybraliśmy partię, która stawia na gospodarkę i są efekty!”

Kolega powinien się nauczyć co znaczy dobór materiałów na pierwszą stronę. Informacja o wzroście eksportu jest naturalna, w porównaniu do telefonu Merkel i informacji o tym co się dzieje na Bliskim Wschodzie.

Nie twierdze, ze sytuacja na Bliskim Wschodzie i tel. Merel nie sa wazne. Ale rok temu eksport wygral z tak nosnym medialnie tematem jak pedofilia wiec mysle, ze z sytuacja na Bliskim Wschodzie tez mogl wygrac.

Znowu manipulacja GW? To już się zaczyna robić nudne ;)

Może wartoby zebrać gdzieś wszystkie wątki tego typu w GW?

http://wyborca.blox.pl/2006/07/Podatek-poglowy-i-system-podatkowy.html

zeczywiscie manipulacji w GW jest tyle, ze az nie chce sie o tym pisac. I o to im chodzi, chca nas wziac na zmeczenie :)

najlepiej nam idzie eksport zywej sily roboczej
coz prawo kopernika jest nieublagane

zawyzony kurs zlotego niszczy ten kraj niczym catrina
a rzad nadal milujacy buszyzm i makiawelizm
czyli bolszewizm czarny po czerwonym

wow, hehehe
a co to jest ZAWYZONY kurs? bo niby red. Czerwoniec z pisma Komuna Ludu wie lepiej niz inwestorzy ktorzy kupuja i sprzeaja. Brednie anonimowych ćwierćinteligentów

dlaczego by nie zorganizować strony, na której wypisywano by wszystkie manipulacje GóWna?

Prześlij komentarz