« Główna | Ale piękna manipulacja! » | Faux pas autoryteta » | Wzajemna adoracja za publiczne pieniądze » | ABC manipulacji: K jak "Kandydat bandytów" » | Krótka historia chamstwa » | Geniusz antylustratorów » | Czerska 1984 » | Dlaczego powinniśmy patrzeć na ręce górnikom i hom... » | Plusy dodatnie Internetu » | Gazeta Wyborcza, Radio Maryja i antysemityzm » 

2006/07/16 

Strach odbiera rozum

To, co od czasu wyborów wyprawiają przeciwnicy PIS nie mieści mi się w głowie. Obserwujemy prowadzoną na dużą skalę akcję zniesławiania Polski na arenie międzynarodowej. Każdy, kto może oczernia nasz kraj w zachodnich mediach nie dbając nawet o minimalny poziom sensowności używanych argumentów. Pan Szymon Niemiec w wywiadzie dla brytyjskiego Guardiana twierdzi, że homoseksualiści są obecnie traktowani w Polsce tak, jak byli traktowani w III Rzeszy. Pani Kazimiera Szczuka w The New York Times oznajmia, że nadawca programu, w którym występowała został ukarany grzywną pośrednio dlatego, że jest ona Żydówką. Wczoraj do chóru dołączył Bronisław Geremek, który na łamach Die Welt twierdzi, że Polska "może stać się przykładem nietolerancji i lekceważenia praw mniejszości."

Jestem w stanie zrozumieć, że tym ludziom wali się świat. Rozumiem, że ci, którzy robili gigantyczne lewe interesy w ciągu ostatnich lat w strachu o własną skórę bez skrupułów sięgają po usługi tzw. „pożytecznych idiotów.” Jedno jest dla mnie całkowitą zagadką. Czy wyżej wymienieni nie rozumieją, że kampania propagandowa, którą prowadzą zepsuje obraz Polski na wiele lat? Puśćmy wodze wyobraźni i załóżmy, że w następnych wyborach demokraci.prl zdobędą 100% głosów i samodzielnie stworzą rząd. Czy wydaje im się, że w tej samej chwili wizerunek Polski na świecie zostanie wybielony jak za dotknięciem Viziru albo OMO? Czy ci ludzie nie rozumieją, że nawet jeśli kiedyś przejmą władzę to będą musieli wypić piwo, które sami właśnie teraz warzą? Czy są aż tak ograniczeni, że nie widzą długofalowych skutków doraźnej walki politycznej, którą prowadzą?

Czy strach całkowicie odebrał im rozum?

Kolejno:

"Czy wyżej wymienieni nie rozumieją, że kampania propagandowa, którą prowadzą zepsuje obraz Polski na wiele lat?"
Roumeją, mają pełną świadomość tylko - co z tego? Czy oni kiedykolwiek przejmowali się Polską?

"Czy są aż tak ograniczeni, że nie widzą długofalowych skutków doraźnej walki politycznej, którą prowadzą?"
Tak.

"Czy strach całkowicie odebrał im rozum?"
Nie. Ciężko odebrać wzrok ślepcowi.

Witam,
zanalizowalem poczesci ten problem na moim blogu, zapraszam
http://geralt.blox.pl/html

Pyta Pan dlaczego oni nie rozumieją takich oczywistych rzeczy. Odpowiem Panu: Oni je świetnie rozumieją, tylko wizerunek Polski to oni mają po prostu głęboko w d...e . Ich interes się liczy. I jakby demokracji.prl wygrali wybory, to też będą realizować przede wszystkim swoje interesy. Tak jak to się działo przez ostatnie 60 lat.

z drugiej strony nalezaloby sie zastanowic dlaczego tak naprawde polsat zostal ukarany :)

Prześlij komentarz