« Główna | Szkodliwe nieuctwo » | Młodzi, wykształceni... » | Z cyklu: tricki salonowe » | Media dla ludzi - zmieńmy prawo prasowe » | Pozornie na aucie » | Bomba z opóźnionym zapłonem » | Salonowy populizm » | Stiglitz, Gudzowaty, Loża Minus Pięć » | Siła propagandy » | Dwa łyki geopolityki » 

2006/11/09 

Portalowa wirtualna rzeczywistość

Wczoraj w Rzeczpospolitej ukazał się ciekawy tekst o protestach ortodoksyjnych Żydów przeciwko planowanej na piątek paradzie homoseksualistów w Jerozolimie.

"Ortodoksyjni rabini rzucają klątwy, a w Tel Awiwie zdewastowano synagogę. Wszystko to spowodowane jest mającym się odbyć w przyszły piątek w Jerozolimie marszem homoseksualistów. Im bliżej tej daty, tym emocje są większe. - To, co się dzieje, przeszło najśmielsze oczekiwania. Obawiam się, że podczas parady może dojść do dantejskich scen - powiedział "Rz" Mati Wagner, dziennikarz "Jerusalem Post", który pisze o marszu.

Demonstrujących homoseksualistów ma chronić 12 tys. policjantów, ale rozwścieczeni ortodoksyjni żydzi zapowiadają, że nic nie jest w stanie ich powstrzymać i rozbiją demonstrację. O tym, że nie rzucają słów na wiatr, świadczą walki, jakie od kilku dni toczą z policją.

Siły porządkowe - przy użyciu pałek, gazu i patroli konnych - bezskutecznie usiłują zapanować nad sytuacją. Choć aresztowano kilkudziesięciu najbardziej agresywnych ortodoksów, coraz więcej ludzi wychodzi na ulicę, domagając się odwołania parady. Rannych zostało już kilku funkcjonariuszy. (...)

- Zgodnie z nauczaniem judaizmu homoseksualizm jest obrzydliwą dewiacją. Ci ludzie swoim przemarszem chcą sprofanować Święte Miasto i nie można im na to pozwolić - powiedział "Rz" rabin Yaakov Poupko. - Im się nie dzieje tu nic złego, ale mimo to przedstawiają się jako ofiary. To atak na nasze wartości, na tradycyjny model rodziny - dodał.

Grupa jego kolegów zamierza rzucić na organizatorów, uczestników i policjantów, którzy będą ochraniali marsz, specjalną klątwę. - Jeżeli ceremonia odbędzie się prawidłowo i zostanie wykonana przez bogobojnych kapłanów, przeklęci ludzie nie powinni przeżyć dłużej niż rok - powiedział " Jerusalem Post" chcący zachować anonimowość rabin.

Ostatni raz rabini rzucili taką klątwę 50 lat temu. Wymierzona była w człowieka, który założył pierwszy w Izraelu koedukacyjny basen i, co najważniejsze, podobno okazała się skuteczna.”


"Dziennik" również zamieszcza relację z tych zamieszek i dorzuca zdjęcia:

Tymczasem w portalach...
Poszukałem wiadomości na ten temat w czterech największych polskich portalach: Onet, Wirtualna Polska, Interia, Gazeta.pl. Nie znalazłem żadnych wiadomości o protestach ortodoksów, nie wspominając już o zdjęciach z zamieszek. Wszystkie informują natomiast o tym, że przeciwko paradzie protestuje... Benedykt XVI:

Onet.pl: Watykan nie chce parady gejów w Jerozolimie

Wirtualna Polska: Watykan: Izrael powinien wycofać zgodę na paradę gejów

Interia: Watykan nie zgadza się na paradę gejów

Gazeta.pl: Watykan wzywa Izrael do wycofania zgody na paradę gejów w Jerozolimie

Bez komentarza.

Ja jednak skomentują.
Znamienne oj znamienne!
gratuluje spostrzegawczości :-)

troszkie nieuczciwie, bo info o BXIV było notką z agencji
a dzisiaj: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3727609.html

UWAGA! 13.11.2006 USTAWA LUSTRACYJNA!
http://dudek.bblog.pl/wpis,13;listopad;-;wstrzymajmy;oddech,142.html

Prześlij komentarz